10/10 PILOTŮ VÁM POTVRDÍ, ŽE LÉTÁNÍM VYKOUZLÍTE ÚSMĚV NA TVÁŘI.

ZÁŽITEK BUDE NEZAPOMENUTELNÝ A POKUD NE, TAK VÁM VRÁTÍM PENÍZE!

Jmenuji se Lukáš Koláček a narodil jsem se v roce 1983. V roce 2008 jsem poprvé řídil sám paraglide. V roce 2011 jsem se naučil létat s vrtulí na zádech a dostal jsem pravomoc vozit lidi po obloze. V roce 2015 jsme se naučil pilotovat ultralehké letadla. V roce 2016 jsem se stal motorovým tandem pilotem. V roce 2017 jsem se stal instruktorem paraglidingu. V roce 2018 jsem se stal instruktorem motorového paraglidingu a test pilotem motorových sportovních létacích zařízení. Reprezentuji Českou republiku jak v motorovém paraglidingu, tak v bezmotorovém paraglidingu. Přijďte si se mnou zalétat, létání je boží, zažijte ten pocit a možná vás to taky změní, fakt!

Kliknutím na obrázky pro zvětšení

Typ letu:

V paraglidingu existují tři hlavní druhy tandemového letu. Seznamovací let - slet z hory, termický let - přelet anebo akrobatický let. Dají se i různě kombinovat. Jako například u termického letu, si můžeme udělat akrobatický sestup k zemi a nebo můžeme při sletu s hory potkat termický stoupák a v něm se pak vytáhnout. Je to vše na vás, na co se budete cítit a co vše si budete přát.

...nebo let na tandemové motorové tříkolce. Start probíhá z letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí. Není potřeba naprosto žádných výkonů, vašich výkonů. Jen se posadíte před pilota, pevně se připásáte do popruhů a pevně stisknete fotoaparát. Zbytek je na pilotovi.

Typ letu:

Pro získáni představy o létání je nejvhodnější tento typ letu. Vše probíhá v klidných podmínkách, kdy po odletu z kopce pomalu zamíříme na přistávací plochu. Tento let trvá okolo 10 minut, během kterých stihneme zjistit, jak se cítíš ve vzduchu a co si bychom si příště mohli dovolit.

Slet z hory stojí 1.300,-

U termického letu pilot využívá znalostí z meteorologie a své nabité praxe pro vyhledávání stoupavých proudů. Při termickém létání se dosahuje až výšek mraků, obecně to bývá více než 1 km nad zemí. let trvá okolo jedné hodiny. Výhodou termického letu je, že za ideálních podmínek není podmínkou přistání na oficiální přistávací ploše pod kopcem, ale i třeba o kousek dál.

Termický let stojí 1.800,-

Akrobacie patří v paraglidingu mezi královské disciplíny. I když pro toto paragliding nevznikl, lidská zvědavost a touha po adrenalinu mě nedala a akrobacii se, když to jde, věnuji. Pokud jsi taky plný výzev a miluješ adrenalin, je akrobatický let právě pro tebe. Zažiješ základní akrobatické figury, při kterých se dosahuje přetížení až 4G. Je to sranda.

Akrobatický let stojí 2.500,-

Let s motorovou tříkolkou nám dává neuvěřitelnou svobodu v létání. Pokud patříš mezi lidi, kterým nevadí vůně benzínu, tak let s motorovou tříkolkou je právě pro tebe. Můžeme létat nízko, můžeme letět vysoko, můžeme letět jakýmkoli směrem, podívat se kam budeš chtít. To je možné jen s motorem.

45min ve vzduchu stojí 1.950,-

Reference pasažérů

Terény pro tandemové lety
 • LYSÁ HORA

  Meka Beskyd, kterou není třeba více představovat. Na Lysou horu není možný vývoz, je třeba počítat i s lehkou turistikou, kterou můžeme zakončit odpočinkem v horské hospůdce. Převýšení 900 metrů.

 • SKALKA ONDŘEJNÍK

  Jeden z nejčastěji létaných terénů v Beskydech, díky nasměrování jeho startovací plochy na tyto směry větru - SW,W,S. Převýšení je okolo 400 metrů. Na Ondřejník bývají dost časté vývozy, kterých se dá využít.

 • VELKÝ JAVORNÍK

  Na start vede asfaltová cesta, a tak můžete být ušetřeni výšlapu. Startoviště je u hospůdky na vrcholu Velkého Javorníku.

 • JAVOROVÝ VRCH U TŘINCE

  Nabízí největší bezpečnou startovací plochu v Beskydech na sever, nebo adrenalinovou rampu na západ. Díky možnostem startu na více směrů, je Javorový velice žádaným terénem pro paraglidisty a rogalisty. Další výhodou je lanovka, která vás vyveze kousek pod vrchol a taky zde máte možnost se občerstvit. Přistání je pod kopcem u velkého parkoviště. Start je možný na tyto směry větru: N,W, NW,NE a převýšení 400 metrů.

 • LETIŠTĚ FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ - LKFR

  Nejvýchodnější letiště v ČR a podle mnoha pilotů i nejkrásnější letiště. Tandemovou tříkolku parkuji v horním hangáru letecké školy Jan Špaček. U hangáru je i bar a dětské hřiště. Když půjdete letět, vemte sebou klidně celou rodinu. Posezení na frýdlantském letišti je velká pohoda a pokud by se někdo z vašich přátel rozhodnul, že to chce taky zkusit, může po vás taky letět.

Máte přání, nebo dotaz?

Prosím, vyplňte jméno.
Prosím, vyplňte email.
Prosím, vyplňte zde vaše přání
Prosím, napište zprávu.